KAYIT    İLETİŞİM

Ülkelere Giriş Koşulları


Romanya: Türkiye, Romanya'da kırmızı listede yer alıyor. Buna göre ülkeye girişte Türk misafirlerden aşı kartına sahip olmalarının ve son doz aşının uygulanmasından itibaren 14 gün geçmiş olması bekleniyor. Aşı olmayan kişiler negatif PCR Testleri olsa dahi karantinaya girmek zorundalar. Ülkeye girişte aşı kartlarını basılı olarak görmek istiyorlar. Biontech ve Sinovac aşıları kabul ediliyor. 3-16 yaş arasındaki çocuklardan aşı ya da son 72 saatte alınmış negatif pcr testi isteniyor. 3 yaş altı için bir şey istenmiyor. 

Bulgaristan: Ülkeye girişte Türk misafirlerden bir aşı kartına sahip olmaları ve son doz aşının uygulanmasından itibaren 14 gün geçmesinin veya negatif PCR (en fazla 72 saat öncesine kadar) / antijen (hızlı test – en fazla 48 saat öncesine kadar) ibraz edilmesi veya Covid-19 hastalığını geçirdiğinin resmi bir belge (son 15 gün ila 180 gün arasında) ile kanıtlanması beklenmektedir. Ülkemizde uygulanan Sinovac ve Biontech aşıları kabul edilmektedir.

Yunanistan: Ülkeye girişte Türk misafirlerden bir aşı kartına sahip olmaları ve son doz aşının uygulanmasından itibaren 14 gün geçmesinin veya negatif PCR (en fazla 72 saat öncesine kadar) / antijen (hızlı test – en fazla 48 saat öncesine kadar) ibraz edilmesi veya Covid-19 hastalığını geçirdiğinin resmi bir belge (son 15 gün ila 180 gün arasında) ile kanıtlanması beklenmektedir. Ülkemizde uygulanan Sinovac ve Biontech aşıları kabul edilmektedir. Aşı ve test olsa dahi ülkeye girişte çoğu misafire hızlı antijen testi yapılmaktadır. Ayrıca ülkeye giriş yapmadan önce Yunanistan'a giriş formu PLF (Passenger Locator Form) doldurulmalıdır. Kara yolu girişlerinde en fazla haftalık 1500 Türk giriş yapabilmektedir. Hava yolu girişlerinde bir sınırlama bulunmamaktadır.BAĞLANTILAR

İLETİŞİM

tur@mayaktour.com
+908508851973
Merkez Ofis - Giyim Sanatkarları Sit.
    3A Bl. No:303 Başakşehir
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.