KAYIT    İLETİŞİM

BULGARİSTAN & ROMANYA TURU 3 Gece 4 Gün

  • BULGARİSTAN & ROMANYA TURU 3 Gece 4 Gün: 3 Gece - 4 Gün
EKSTRA YOK
RUSÇUK -SINAIA-VARNA KONAKLAMALI
Şipka-Etar-Veliko Tarnovo-Rusçuk-Sinaia-Bran-Braşov-Bükreş-Deliorman-Varna-Nessebar - Burgas
  • BULGARİSTAN & ROMANYA TURU 3 Gece 4 Gün: 3 Gece - 4 Gün
EKSTRA YOK
RUSÇUK -SINAIA-VARNA KONAKLAMALI
Şipka-Etar-Veliko Tarnovo-Rusçuk-Sinaia-Bran-Braşov-Bükreş-Deliorman-Varna-Nessebar - Burgas
  • BULGARİSTAN & ROMANYA TURU 3 Gece 4 Gün: 3 Gece - 4 Gün
EKSTRA YOK
RUSÇUK -SINAIA-VARNA KONAKLAMALI
Şipka-Etar-Veliko Tarnovo-Rusçuk-Sinaia-Bran-Braşov-Bükreş-Deliorman-Varna-Nessebar - Burgas
  • Drakula'nın Şatosu
  • Çavuşesku'nun yaptırdığı Parlamento Sarayı
  • Peleş Şatosu
  • Şipka Tepesi
  • Nessebar
  • Varna
3 Gece - 4 Gün
EKSTRA YOK
RUSÇUK -SINAIA-VARNA KONAKLAMALI
Şipka-Etar-Veliko Tarnovo-Rusçuk-Sinaia-Bran-Braşov-Bükreş-Deliorman-Varna-Nessebar - Burgas

Bu turumuzda, Romanya'nın başkenti ve Doğu'nun Paris'i olarak bilinen Bükreş'i, Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Şatosu'nu ve Drakula'nın şatosu olarak bilinen Bran Şatosu'nu gezebilirsiniz. Aynı zamanda Bulgaristan'ın Rusçuk, Etar, Şİpka, Varna, Nessebar, Veliko Tırnovo şehirlerini de görebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İSTANBUL- KAPIKULE

Buluşma Noktaları:

23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı

23:15 Mecidiyeköy Polat Holding Önü

23:30 İncirli Ömür Plaza Önü

00:45 Selimpaşa Metro Dinlenme Tesisleri

02:15 Çorlu Metro Dinlenme Tesisleri

Misafirlerimiz ile tur programında belirtilen hareket noktalarında buluşmamızın ardından, yol güzergahında gerekli molaları vererek Edirne - Kapıkule Kara Hudut Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz çıkış işlemlerimizin ardından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz.2.

Gün
KAPIKULE-ŞİPKA-ETAR-VELIKO TARNOVO -RUSÇUK 2. gün programını görmek için tıklayınız

Gece yolculuğumuzun ardından sabah yol güzergahımızda bulunan Stara Zagora (Eski Zağra) ve ünlü güller vadisinin bulunduğu şirin Kazanlık şehri üzerinden geçerek sabah saatlerinde kahvaltımızı yapacağımız Şipka tepesine ulaşıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından Osmanlı-Rus savaşı esnasında çetin mücadelelere sahne olan Şipka tepesine çıkıyor ve buradaki savaş anıtını ziyaret ediyoruz. Şipka tepesini gezdikten sonra, Rönesans döneminde Gabrovo’nun yaşam tarzını ve bölgenin ekonomik geçmişini gösteren, Lazar Donkov öncülüğünde 1964 yılında hizmete açılan Bulgaristan’ın ilk ve tek açık hava müzesi olan Etar Etnografik Açık Hava müzesine ulaşıyoruz. Daracık Arnavut kaldırımlı yollarda ilerleyerek, müzenin içerisinde yer alan genelde 2 katlı şirin mi şirin evlerin her birinde farklı bir sanat dalı sergilenmekte. Geçmişte burada onlarca zanaat geliştirilmiş ve elde edilen ürünler birçok ülkeye satılıyormuş. Etar turumuz sonrası Bulgaristan’ın Bulgar Çarlarının başkenti olan ve çok iyi korunmuş tarihi şehir dokusu olan Veliko Tarnovo’ya hareket ediyoruz. Şehre ulaşmamızın ardından rehberimiz eşliğinde şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzun ardından misafirlerimize şehrin büyüleyici tarihi ve doğal dokusunu keşfetmeleri için ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz surlarla çevrili tarihi şehri gezebilir ve manzaralı restoranlarda vakit geçirebilirler. Öğle yemeği ve serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte ve noktada buluşarak Veliko Tarnova şehrinden ayrılıyor ve konaklama yapacağımız sahil şehri Ruse'ye (Rusçuk) doğru hareket ediyoruz. Tuna Nehri kıyısında kurulu ve Bulgaristan’ın 5. Büyük şehri olan Rusçuk’a ulaşmamızın ardından otele giriş ve yerleşme. Konaklama Ruse’ de bulunan otelimizde.

3.

Gün
RUSÇUK- BÜKREŞ – BRAN – BRAŞOV – SINAIA 3. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından check out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve odaları boşaltarak Tuna Nehri üzerinde bulunan “Dostluk Köprüsünden” geçerek Romanya Giurgiu Kara Hudut Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Buradaki pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Transilvanya Bölgesine doğru hareket ediyoruz. Bölgeye varışımızın ardından, Romanya’nın en can alıcı noktası ve şatoları ile hafızalara kazınan ‘’TRANSİLVANYA&ŞATOLAR’’ turumuza başlıyoruz. Eşsiz doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak, Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan “Peleş Şatosu” ziyareti ile başlıyoruz. Şatoyu gezdikten sonra kısa bir fotoğraf molası vererek Bran şehrine hareket ediyoruz. Bran şehrine ulaşmamızın ardından, Osmanlı Tarihinde “Kazıklı Voyvoda” olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli “Drakula Şatosunu” ziyaret ediyoruz. Drakula Şatosu ziyaretimizin ardından serbest zaman. Misafirlerimiz, Romanya’nın en büyük açık hediyelik eşya satışı yapan mağazalara ve tezgahlara ev sahipliği yaptığı, hediyelikçilerden alışveriş yapabilir ve bölgeye özgü yöresel yiyecek ve içeceklerin tadına bakabilirler. Burada verilecek serbest zaman sonrası, tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine doğru hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde başlıca görülecek yerler; Kara Kilise, Şehir Surları, Korunmuş dar sokakları. Panoramik şehir turumuzun ardından misafirlerimiz şehrin meşhur restoranlarında vakit geçirmeleri adına serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Transilvanya bölgesinde yer alan otelimize hareket ediyoruz. Otele varış ve yerleşme. 

4.

Gün
SINAIA – BÜKREŞ – DELIORMAN – VARNA 4. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından check out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve odaları boşaltarak “Doğu’nun Paris’i” olarak anılan Romanya’nın başkenti Bükreş’e doğru hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından, Bükreş şehrini yakından keşfetme fırsatı bulacağımız panoramik turumuza başlıyoruz. Başlıca görülecek yerler; Unirii Meydanı , Üniversite Meydanı, Havacılar Anıtı, Zafer Meydanı, Bükreş’in en ünlü caddesi olan Calea Victoriei, Roma Ateneumu, Devrim Meydanı, Kraliyet Sarayı, Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK’ün heykeli, Bükreş Tarih Müzesi, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” (Parlamento Sarayı) , Bükreş Eski Şehri, Zafer Takı ,panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Bükreş şehir turumuzun ardından, 17. – 20. YY arasında inşa edilmiş otantik köy yapılarını içeren ve Romanya kırsal mimarisini sergilemek üzere seçilmiş ve ülkenin her bölgesinden getirilmiş köy evlerinin sergilendiği “Köyler Müzesi” turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından Bükreş’ten ayrılarak Girgiu – Rusçuk Kara Hudut Kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Yol güzergahımız üzerinde Deliorman’ın yoğun Türk nüfusuna sahip Razgrad ve Şumnu şehirleri üzerinden Varna’ya ulaşıyoruz. Varna’ya ulaşmamızın ardından panoramik Varna şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik şehir turu esnasında başlıca görülecek yerler; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral. Şehir turunun ardından konaklayacağımız otele varış ve yerleşme. Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Varna’nın en ünlü Otantik Restoran’ında canlı müzikler eşliğinde Bulgar Gecesi turumuzu gerçekleştiriyoruz (40 €). Ekstra turumuzun ardından otele dönüş. Konaklama Varna’da bulunan otelimizde. 

DAHİL OLANLAR:
• Otobüsler ile Gidiş Dönüş ulaşım
• Rusçuk (1 gece) & Sinaia (1 gece) & Varna (1 gece) 4* otellerde 3 gece Kahvaltı dahil konaklama
• Program dahilinde turlar ve transferler
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Mali Sorumluluk Sigortası
• Gümrük vergileri
• Tüm otel ve şehir vergileri
• Tüm otoban, otopark ve check-point giderleri

HARİÇ OLANLAR:
• Yurt dışı çıkış harcı(Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
• Vize ücreti ve hizmet bedeli (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)
• Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
• Öğle yemekleri ve akşam yemekleri
• Otelde alınan ekstralar
• Ekstra turlar (tur programında yer alan yemekli programlar)
• Tüm kişisel harcamalar
• Müze ören yeri giriş ücretleri
• Şoför ve Rehber Bahşişleri

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#45
LOKASYON:
Romanya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
3 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı 23:15 Mecidiyeköy Polat Holding Önü 23:30 İncirli Ömür Plaza Önü 00:45 Selimpaşa Metro Dinlenme Tesisleri 02:15 Çorlu Metro Dinlenme Tesisleri
BİTİŞ:
Tur dönüşü aynı noktalara (dönüş güzergahına) bırakıyoruz.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR
40 EUR
Bulgar Gecesi

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

TARİH VE FİYATLAR

199

4 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

BULGARİSTAN & ROMANYA TURU 3 Gece... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

BAĞLANTILAR

İLETİŞİM

tur@mayaktour.com
+908508851973
Merkez Ofis - Giyim Sanatkarları Sit.
    3A Bl. No:303 Başakşehir
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.