KAYIT    İLETİŞİM
  • Otobüslü Büyük Orta Avrupa Turu: 7 Gece 9 Gün – 6 ÜLKE
Bulgaristan – Sırbistan – Macaristan - Slovakya - Çek Cumhuriyeti – Avusturya
  • Otobüslü Büyük Orta Avrupa Turu: 7 Gece 9 Gün – 6 ÜLKE
Bulgaristan – Sırbistan – Macaristan - Slovakya - Çek Cumhuriyeti – Avusturya
  • Otobüslü Büyük Orta Avrupa Turu: 7 Gece 9 Gün – 6 ÜLKE
Bulgaristan – Sırbistan – Macaristan - Slovakya - Çek Cumhuriyeti – Avusturya
  • Prag
  • Viyana
  • Budapeşte
  • Estergon Kalesi
  • Belgrad
  • Karlovy Vary
7 Gece 9 Gün – 6 ÜLKE
Bulgaristan – Sırbistan – Macaristan - Slovakya - Çek Cumhuriyeti – Avusturya

Budapeşte,Viyana ve Prag şehirlerinde kendinizi Orta Çağ'a gitmiş gibi hissedeceksiniz. ‘Altın Şehir’ olarak da bilinen Prag’da gotik katedralleri görüp, Tuna Nehri’nin ortasından geçtiği Budapeşte'de Çigan Gecesi'nde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans edebilirsiniz. Viyana’da ise sarayları fotoğraflayabilirsiniz.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul 1 gün programını görmek için tıklayınız

7 gece konaklamalı otobüslü Orta Avrupa turu programı ve hareket noktaları aşağıda yer almaktadır Orta Avrupa turu ve bu ülkeler hakkında detaylı bilgi , Fiyata dahil olan hizmetler ve Fiyata dahil olmayan hizmetler , Genel bilgiler kısmında yer almaktadır

20:00 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı,

20.30 Mecidiyeköy Finansbank önü (Eski Ali Samiyen Stadyumu karşısı)

21:00 Bakırköy Ömür Plaza Önü

Belirtilen noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak 6 gece konaklamalı Orta Avrupa turumuza başlıyoruz. Edirne güzergahı üzerinden kapıkule sınır kapısına varıyoruz. Burada yapacağımız pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından gece yolculuğu ile yolumuza devam ediyoruz.

2.

Gün
Belgrad 2 gün programını görmek için tıklayınız

Gece yolculuğunun ardından öğle saatlerine doğru Belgrad’a varıyor şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında, Yeni Belgrad, Usce Alışveriş merkezi, tarihi Branko Köprüsü, Taş Meydan, Slavijia Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve meclis binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, saat kapı ve müzesi, İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi gördükten sonra panaromik şehir turumuzu tamamlıyor ve Kale Meydan ile yürüyüş turumuza başlıyoruz. Cumhuriyet Meydanı, Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III..Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran Knez Mihailov’ya Caddesi, Osmanlı’ya karşı isyanın başladığı yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten sonra Belgrad şehir turumuzu bitiriyoruz. Şehir turu sonrası Knez Mihailov caddesinde alışveriş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Serbet zaman sonrası rehberimizin belirteceği saatte buluşarak konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz.

3.

Gün
Belgrad – Budapeşte 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı sonrası Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Varışımız sonrası panoramik olarak yapılacak şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda Kahramanlar meydanı, şehrin en uzun cadellerinden biri olan Andrassy bulvarı, terör müzesi, opera binası, Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Vörös Marty meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

Otele varış sonrası dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra organize edilecek Tuna nehri Tekne turuna katılabilirler .Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinden biri olan Tuna Nehri üzerinde tekne turumuzu yaparken meşrubat veya içki ikramı. Avrupa’nın en güzel gece aydınlatmalarının yapıldığı Budapeşte’de Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama fırsatı bulacaksınız. Turumuz sonrası otele transfer.


4.

Gün
Budapeşte - Estergon - Visegrad - Szentendre – Budapeşte 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından , dileyen misafirlerimize tüm gün serbest zaman dileyen misafirlerimizle Türk tarihinde önemli öneme sahip olan Estergon Kalesi ve Macar Katolik Kilisesi’nin merkezi olan Estergon Bazilikası’nı geziyoruz. Estergon sonrası Visegrad üzerinden “Szentendere” isimli küçük kasabaya gidiyoruz, Macaristan’ın El işi örtüleri, kristal, porselenleri hediyelik eşyaları yerel içicekleri vb, pek çok şeyi uygun fiyatlarla alma imkanına sahip olacağınız serbest zaman sonrasında Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Otele varışımızın ardından serbest zaman. Otele varış sonrası dileyen misafirlerimizle Macar gecesi. Bu turumuzda Budapeşte’nin en otantik restaurantında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının müzikleri eşliğinde dans ederken limitsiz içecek ve Macar Mutfağının başta dünyaca ünlü gulaş yemeği ve diğer tatları ile eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz,meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapıyoruz.Geceye giderken yolda gidişte ve dönüşte Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız.

5.

Gün
Budapeşte- Bratislava- Prag 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından Prağa doğru yola çıkıyoruz. Güzergah üzerinde dileyen misafirlerimizle Bratislava şehirine uğruyoruz. Orta Avrupa’nın en zengin başkentlerinden biri olan Bratislava şehir turumuzda; Bratislava nehir kıyıları, Yahudi Soykırım Anıtı, St.Martin Katedrali, Mozart'ın 1762’de 5,5 yaşında ilk konser verdiği ev, saray binaları, Michael Kulesi, eski şehir meydanı, Napolyon'un Askeri, Roland çeşmesi ve Slovak Devlet Tiyatro Binası görülecek yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından Prağa doru yola çıkıyoruz. Prag’a varışımız sonrası panoramik şehir turumuzda panoramik olarak Hradcany Kale bölgesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü Neo-Gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST. Vitus Katedrali, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.


6.

Gün
Prag-Karlovy Vary-Prag 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan KARLOVY VARY TURU'na katılabilirler. 17 .18 Yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve Devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, ATATÜRK’ün 1918 de kaldığı Carlsbad oteli, Dvorak`ın, Mozart`ın ,Göethe`nin , Beethoven’ın, ruscari buyuk petro nun, Puşkin`in evlerini görecek 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edilecek. Tur sonrasi serbest zaman serbet zamaninizi kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışverişle geçirebilirsiniz.

7.

Gün
Prag- Cesky Krumlov-Viyana 7 gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otobüsümüz ile Viyana’ya hareket. Prag’dan Viyana’ya giderken yol üzerinde dileyen misafirlerimiz alternatif extra olarak olarak düzenlenecek Cesky Krumlov Turu’na katılabilirler. Bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Krumlov adeta bir masal şehri gibidir aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Vltava nehrinin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken bu şirin şehri tam bir ortaçağ kentidir. Varışımızla Panaromik Viyana şehir turumuza başlıyoruz. Schönbrun Sarayı, Maria Theresia meydanı, Viyana Sanat Tarihi müzesi, Doğa Tarihi müzesi, Hofburg Sarayı, Sisi müzesi, İspanyol at binicilik okulu, Graben Caddesi, Aziz Stephan Katedrali, Opera binası rehberimizin anlatamıyla serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme. Turumuz sonrası otelinize transfer ve geceleme otelimizde.la

8.

Gün
Viyana-Belgrad 8 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimizle rehberimizin belirleyeceği saate extra tur düzenlenecektir. Arsenal Askeri Tarih Müzesi, 16. yüzyıldan itibaren farklı dönem ve savaşlara ait, aralarında Osmanlı'nın savaş araç gereçlerinin de olduğu yaklaşık 1,5 milyon sanat eserine ev sahipliği yapıyor. Müze, başta İkinci Viyana kuşatmasından kalan Osmanlı silah ve askeri mühimmatı olmak üzere, daha sonraki dönemlerde Habsburg hanedanlığı ve Osmanlı İmparatorluğu arasında gerçekleşen birçok savaştan elde edilen 100’ün üzerinde kılıç, hançer, ok ve sancak gibi savaş araç ve gereçlerini de bünyesinde barındırıyor. Extra tur sonrası rehberimizin belirleyeceği buluşma saatiyle Belgrad şehrine hareket. Geceleme Belgrad şehri otelimizde.

9.

Gün
Belgrad-Sofya-İstanbul 9 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltımızın ardından Sofya’ya yola çıkış. Varış sonrası Sofya panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında Balkanların en büyük kilisesi olan Alexsander Nevski Katedrali , Milli kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski kraliyet sarayı, Neo klasik stilinde yapılmış olan Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji müzesi, Eski Sofya - Sendika şehri, Rotonda Kilisesi bulunmaktadır. Daha sonra meclis binasının yanından yürüyerek Sofya Heykeli’ne panoramik bakış ve fotoğraf molası, Şehrin simgesi olan Banya başı camisini ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası Türkiyeye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde varılacak Kapıkule sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alışveriş molasından sonra Türkiye ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden ilerleyerek İstanbul başlangıç noktalarına varış ile program sonu. 

DAHİL OLANLAR:
• Lüks araçlar ile ulaşım,
• 3* ve 4* Otellerde 7 gece konaklaması
• Otellerde alınacak olan 7 sabah kahvaltısı
• Programda dâhil olduğu açıkça belirtilen tüm şehirlerarası transferler
• Programda dâhil olduğu belirtilen tüm turlar ve çevre gezileri
• Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmetleri
• Bazı bölgelerde alınması gereken lokal rehberlik hizmetleri
• Check point ve otopark ücretleri


HARİÇ OLANLAR:
• Çok girişli Schengen vizesi
• Kişisel ve ekstra harcamalar
• Öğlen Yemekleri
• Akşam Yemekleri
• Yemekler sırasında alınan içecekler
• Yurt dışı çıkış harcı
• İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri
• Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri
• Tur programında belirtilen veya belirtilmeyen ekstra geziler
• Dâhil olduğu açıkça belirtilmemiş her türlü hizmet
• Seyahat Güvence Paketi


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#64
LOKASYON:
Orta Avrupa (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
7 Sabah Kahvaltıı
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
20:00 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı, 20.30 Mecidiyeköy Finansbank önü (Eski Ali Samiyen Stadyumu karşısı) 21:00 Bakırköy Ömür Plaza Önü
BİTİŞ:
Tur dönüşü aynı noktalara (dönüş güzergahında) bırakıyoruz.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR
30 EUR
Tuna Nehri Tekne Turu
50 EUR
Macar Gecesi
25 EUR
Bratislava
40 EUR
Karlovy Vary
30 EUR
Cesky Krumlov
20 EUR
Arsenal Müzesi

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

TARİH VE FİYATLAR

399

9 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Otobüslü Büyük Orta Avrupa Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

BAĞLANTILAR

İLETİŞİM

tur@mayaktour.com
+908508851973
Merkez Ofis - Giyim Sanatkarları Sit.
    3A Bl. No:303 Başakşehir
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.