KAYIT    İLETİŞİM
  • THY İLE BÜYÜK TRANSİLVANYA TURU: Kurban Bayramı'nda
EKSTRA TUR YOK
Cluj Gidiş – Bükreş Dönüş
4 GECE KONAKLAMALI
  • THY İLE BÜYÜK TRANSİLVANYA TURU: Kurban Bayramı'nda
EKSTRA TUR YOK
Cluj Gidiş – Bükreş Dönüş
4 GECE KONAKLAMALI
  • THY İLE BÜYÜK TRANSİLVANYA TURU: Kurban Bayramı'nda
EKSTRA TUR YOK
Cluj Gidiş – Bükreş Dönüş
4 GECE KONAKLAMALI
  • Çavuşesku'nun yaptırdığı Parlamento Sarayı
  • Peleş Şatosu
  • Drakula'nın Şatosu
  • Transilvanya
  • Corvin Kalesi
  • Sibiu
Kurban Bayramı'nda
EKSTRA TUR YOK
Cluj Gidiş – Bükreş Dönüş
4 GECE KONAKLAMALI

Romanya'yı otobüsle sınır kapılarında beklemeden konforlu ve geniş şekilde gezebileceğiniz bu turumuzda, Romanya'nın başkenti ve Doğu'nun Paris'i olarak bilinen Bükreş'i, Transilvanya'nın en güzel şehirleri olan Sinaia, Braşov, Sibiu, Cluj, Sighişoara, Alba Iulia'yı görebilirsiniz. Transilvanya bölgesindeki Peleş Şatosu, Bran Şatosu (Drakula'nın Şatosu) ve Corvin Kalesi'ni çok beğeneceksiniz.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL - CLUJ - TURDA TUZ MADENLERİ - CLUJ 1 gün programını görmek için tıklayınız

Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Saat 05:00 buluşmamızın ardından Türk Havayolları TK 1047 tarifeli seferi 07:25 ile Cluj uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 08:55 Cluj Avram Iancu Havalimanı’na inişimizin ardından gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlayarak havalimanında bekleyen özel aracımız ile Romanya’nın Bükreş’ten sonra en büyük şehri olan Cluj’a hareket ediyoruz. Birçok medeniyete ve ulusa ev sahipliği yapmış, Dacialılar tarafından M.S 1-2 y.y kurulan Cluj, tarihi anlamda Transilvanya bölgesinin en önemli şehirlerinden bir tanesidir. Almanlar tarafından (Klausenburg) Macarlar tarafından (Kolosvar) Osmanlı Döneminde ise (Koloşvar) ismi ile tarihten bugüne gelmiş 1970 yılında Cluj – Napoca ismini almıştır. Cluj şehir turumuz kapsamında şehir meydanı olan Piata Unirii (Birlik Meydanı), Transilvanya’nın en büyük 2. Kilisesi olan Mikail Kilisesi (St. Michael’s), Macar Kralı Matthias Corvinus heykeli Eczacılık Müzesi, Transilvanya Tarih Müzesi, Müze Meydanı, Dikilitaş, Manastır Kilisesi (Franciscan), Matthias Corvinus Evi başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Cluj’da bulunan otelimize varış ve yerleşme. Ardından dünyanın en büyük tuz madenlerinden biri olan ve müze haline dönüşen şaşkınlıkla gezeceğimiz Turda Tuz Madenleri’ne geçiyoruz. Maden ziyaretimizin ardından Cluj’a dönüyoruz. Konaklama Cluj’da otelimizde

2.

Gün
CLUJ - ALBA IULIA - HUNEDOARA - SIBIU 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Romanya’nın en güzel kasabalarından biri olan Alba Iulia’ya geçiyoruz. Osmanlı Döneminde “Belgrad Erdeli” olarak da bilinen Alba Iulia şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından dünyanın en iyi on kalesi içerisinde gösterilen Hunedoara Kalesi olarak da bilinen, Corvin Kalesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. 15.Yüzyılda Hunedoara’da inşa edilmiş Gotik-Rönesans tarzlarını taşıyan kale Gotik tarzda inşa edilmiştir. Fakat Rönesans mimari unsurlarını da içermektedir. Kale tarih boyunca beş defa yanmıştır. Vlad Tepes (Kont Drakula, Kazıklı Voyvoda)’İn John Hunyadi tarafından yedi sene boyunca bu kalede tutsak edilmesinden dolayı Bram Stoker’ın kitabındaki Drakula Şatosunun burası olduğu da düşünülür. Kale ziyaretimizin ardından buluşarak 2007 yılında Avrupa Kültür Başkenti olan Sibiu ‘ya hareket ediyoruz. Transilvanyan Saxonları tarafından 12. Yüzyılda yapılmış dönemin en pahalı kalesi ile ünlüdür. Ayrıca Sibiu Kilisesi, Brukenthal Sarayı, Büyük Meydan, Katedral görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Sibiu’da bulunan otelimize varış ve yerleşme. Konaklama Sibiu’daki otelimizde.

3.

Gün
SIBIU – SIGHISOARA – BRAN - BRASOV 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Transilvanya’nın kalbinde yer alan en güzel kasabalarından biri olan Sighişoara ‘ya hareket ediyoruz. Alman mimarisinin etkilerinin görüldüğü Sighisoara, uzun dönemler askeri ve diplomatik açıdan Romanya’nın en önemli bölgesi olmuştur. Turumuz esnasında başlıca göreceğimiz yerler arasında: Saat Kulesi, Lonca Kulesi, 13. Yüzyılda yapılmış Venedik Evi, şu anda restoran olarak kullanılan Dracula’nın Evi, Boynuz Ev, Kilise. Şehir turumuzun ardından ardından Bran şehrine hareket ediyoruz. Bran şehrine ulaşmamızın ardından, Osmanlı Tarihinde “Kazıklı Voyvoda” olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli “Drakula Şatosunu” ziyaret ediyoruz. Drakula Şatosu ziyaretimizin ardından serbest zaman Misafirlerimiz, Romanya’nın en büyük açık hediyelik eşya satışı yapan mağazalara ve tezgahlara ev sahipliği yaptığı, hediyelikçilerden alışveriş yapabilir ve bölgeye özgü yöresel yiyecek ve içeceklerin tadına bakabilirler. Burada verilecek serbest zaman sonrası, tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine doğru hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde başlıca görülecek yerler; Kara Kilise, Şehir Surları, Korunmuş dar sokakları. Panoramik turumuzun ardından Brasov’da bulunan otelimize varış ve yerleşme. Konaklama Braşov’daki otelimizde.

4.

Gün
BRAŞOV - SİNAİA – BÜKREŞ 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Sinaia’ya hareket ederek, Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan “Peleş Şatosu” ziyareti ile başlıyoruz. Ardından “Doğu’nun Paris’i” olarak anılan Romanya’nın başkenti Bükreş’e hareket ediyoruz. Bükreş şehir turunda; Unirii Meydanı, Üniversite Meydanı, Havacılar Anıtı, Zafer Meydanı, Bükreş’in en ünlü caddesi olan Calea Victoriei, Roma Ateneumu, Devrim Meydanı, Kraliyet Sarayı, Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK’ün heykeli, Bükreş Tarih Müzesi, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” (Parlamento Sarayı), Bükreş Eski Şehri, Zafer Takı, panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Bükreş şehir turumuzun serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Bükreş’te bulunan otelimize varış ve yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ile akşam ekstra olarak düzenlenecek, Romanya’nın Otantik Restoranı’nda alınacak akşam yemeği programına katılabilirler. (50 €). Turumuzun ardından otele dönüş. Konaklama Bükreş’te bulunan otelimizde.

5.

Gün
BÜKREŞ - İSTANBUL 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından “Köyler Müzesi ve Nikolay Çavuşesku Evi” turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından Bükreş’te serbest zaman veriyoruz. Rehberiniz bildireceği saatte buluşarak Bükreş Otopeni Havalimanı’na hareket ediyoruz. Havalimanında pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’na ait TK1046 tarifeli seferi ile 21:50 İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 23:10 İstanbul Havalimanı’na varış ve tur programımızın sonu.

DAHİL OLANLAR:
• Türk Hava yolları ile İstanbul (IST) – Cluj (CLJ) / Bükreş (OTP) İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti,
• Programda belirtilen otellerde 4 gece kahvaltı dahil konaklamalar,
• Havalimanı vergi bedeli,
• Programda yer alan turlar,
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
• Otel vergileri & turist şehir vergileri,
• TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

HARİÇ OLANLAR:
• Vize ücreti ve hizmet bedeli (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)
• Seyahat Sağlık Sigortası
• Öğle yemekleri ve akşam yemekleri
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
• Yurtdışı çıkış vergisi
• Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri,
• Programda belirtilen tüm ekstra turlar
• Rehber ve şoför bahşişleri

YORUMLAR
Didar Gönenç
16/08/2021
11-15 ağustos 2021 arası katıldığımız turdan çok memnun kaldık. Pandeminin ortasında güvenli, pırıl pırıl bir gezi gerçekleştirdik. Rehberimiz Fevzi beye çok teşekkürler. Bilgisi, ilgisi ve nezaketi ile bize harika bir gezi sağladı. Mayak tur ile ilk gezimizdi. Bundan sonra Mayak turla seyahat edeceğiz. Konaklama, gezilen yer seçimleri hepsi güzeldi.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#46
LOKASYON:
Romanya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
4 Sabah kahvaltısı
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Saat 05:00 buluşmamızın ardından Türk Havayolları TK 1047 tarifeli seferi 07:25 ile Bükreş uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.
BİTİŞ:
Türk Havayolları’na ait TK1046 tarifeli seferi ile 21:50 İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 23:10 İstanbul Havalimanı’na varıyoruz.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR
50 EUR
Romen Gecesi

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

TARİH VE FİYATLAR

549

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

THY İLE BÜYÜK TRANSİLVANYA TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

BAĞLANTILAR

İLETİŞİM

tur@mayaktour.com
+908508851973
Merkez Ofis - Giyim Sanatkarları Sit.
    3A Bl. No:303 Başakşehir
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.