KAYIT    İLETİŞİM
SON YERLER!
  • THY ile DRAKULA ŞATOSUNDA CADILAR BAYRAMI TURU: EKSTRA TUR YOK, KESİN HAREKETLİ VE SON YERLER
  • THY ile DRAKULA ŞATOSUNDA CADILAR BAYRAMI TURU: EKSTRA TUR YOK, KESİN HAREKETLİ VE SON YERLER
  • THY ile DRAKULA ŞATOSUNDA CADILAR BAYRAMI TURU: EKSTRA TUR YOK, KESİN HAREKETLİ VE SON YERLER
  • Çavuşesku'nun yaptırdığı Parlamento Sarayı
  • Peleş Şatosu
  • Drakula'nın Şatosu
  • Transilvanya
  • Kazıklı Voyvoda
  • Cadılar Bayramı
EKSTRA TUR YOK, KESİN HAREKETLİ VE SON YERLER

Romanya'nın başkenti ve Doğu'nun Paris'i olarak bilinen Bükreş'te, Çavuşesku tarafından yaptırılan dünyanın ikinci en büyük sivil yönetim, en pahalı yönetim ve en ağır binası olan Parlamento Sarayı'nı ve Çavuşesku ailesinin evini görerek Çavuşesku'yu yakından tanıyabilirsiniz. Transilvanya'da ise Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Şatosu ve Drakula'nın Şatosu olarak bilinen Bran Şatosu'nu görerek, Kazıklı Voyvoda'nın hikayesini öğrenebilirsiniz.

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İSTANBUL - BÜKREŞ

Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Bükreş’e hareket. Varışı takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turumuzda Devrim Meydanı, Üniversite Meydanı, Roma Atheniumu, Çavuşesku tarafından yaptırılan “halk evi” (parlamento sarayı), Ulu Önder’imiz Mustafa Kemal Atatürk heykeli, garnizon binası, Unirii Meydanı, Bükreş eski şehir, Kraliyet Sarayı, Zafer Takı, ünlü Romen besteci piyanist George Enescu adına yapılmış müze, Bükreş’in en ünlü caddesi olan Calea Victoriei, havacılar anıtı Bükreş tarih müzesi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Köyler Müzesi & Nikolay Çavuşesku Evi gezisi ile günümüzü sonlandırıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği için otantik bir Romanya restoranında akşam yemeğimizi alıyoruz ve otelimize dönüyoruz. Ardından dinlenme için serbest zaman.Konaklama: NOVOTEL Bucharest City Centre

2.

Gün
BÜKREŞ - SİNAİA - BRAŞOV - BRAN - BRAŞOV 2 gün programını görmek için tıklayınız

Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyor ve sonrasında Transilvanya & Şatolar turumuzu gerçekleştiriyoruz. Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Şatosu ziyareti ile başlıyoruz. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara kilise, şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Burayı ziyaret ettikten sonra otelimize yerleşiyoruz. Dinlenme için verilecek serbest zamanın ardından Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Drakula Şatosu’nda Cadılar Bayramı Etinliği’ne katılıyoruz. Yılda bir kez sadece Cadılar Bayramı’nda gece açık olan Bran Kalesi akşam 19:00 civarında kapılarını açmaktadır. Şatonun içi, Cadılar Bayramı (Halloween) konseptine uygun dekore edilerek, program Kötü Periler’in dansı ve çalan Halloween şarkıları ile başlamaktadır. Projektörler ile duvarlara yansıtılmış korku filmleri gözünüzün önünden akıp giderken, misafirler için hazırlanmış büfeden içeceklerinizi alarak etkinliğin tadını çıkartabilirsiniz. Bu güzel gecenin sonunda rehberinizin belirleyeceği saatte ve noktada buluşarak Braşov’daki otelimize dönüyoruz.Konaklama: NOVOTEL Bucharest City Centre

3.

Gün
BRAŞOV - BÜKREŞ - İSTANBUL 3 gün programını görmek için tıklayınız

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başladıktan sonra Slanic Tuz Madeni gezimiz için hareket ediyoruz. Tuz madeninde, hava sirkülasyon hızının sıfıra yakın olması, 12-13ºC sıcaklık, %50-60 bağıl nemi olan sabit iklimi nedeniyle içeride mikroplar yaşamamaktadır ve solunum yolu hastalığı olan ziyaretçilerin sessizce birkaç saat geçirebilecekleri alanlar bulunmaktadır. Ayrıca madende bulunan tuzdan heykeller ve Tuz Dağı oldukça ilgi çekicidir. Maden ziyaretimizin ardından Bükreş’e hareket ediyoruz. Bükreş’e varışı takiben yemek ve alışveriş için misafirlerimize serbest zaman. Ardından rehberinizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.

FİYATLANDIRMA UÇUŞ DETAYLARI


DAHİL OLANLAR:
 Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Bükreş (OTP) parkurunda gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 Havalimanı vergileri
 4 yıldız otelde 2 gece oda-kahvaltı konaklama
 Alan-otel-alan transferleri
 Özel otobüs ile tüm transferler
 Panoramik Bükreş ve Braşov şehir gezileri
 Köyler Müzesi & Nikolay Çavuşesku Evi gezisi
 Slanic Tuz Madeni gezisi
 1 akşam yemeği (içecekler hariç)
 Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
 Otel ve turist şehir vergileri
 TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 COVID Seyahat Sağlık Sigortası

HARİÇ OLANLAR:
 Vize ücreti, servis bedeli
 İç hat bağlantı bileti
 Seyahat ve sağlık sigortası
 Öğle ve akşam yemekleri
 Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#53
LOKASYON:
Romanya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
2 sabah kahvaltısı, 1 Akşam yemeği
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
Sabah 04:45 İstanbul Havalimanı'nda buluşma
BİTİŞ:
00:05 İstanbul Yeni Havalimanı'na iniş.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR
100 TL
Seyahat Sigortası (1 kişi için geçerlidir)

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.

TARİH VE FİYATLAR

549

3 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

THY ile DRAKULA ŞATOSUNDA CADILAR... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

BAĞLANTILAR

İLETİŞİM

tur@mayaktour.com
+908508851973
Merkez Ofis - Giyim Sanatkarları Sit.
    3A Bl. No:303 Başakşehir
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.