KAYIT    İLETİŞİM
 Türkçe | ₺

YUNANİSTAN İYON DENİZİ YÜZME TURU

İYİ SEÇİM!
  • YUNANİSTAN İYON DENİZİ YÜZME TURU: İyon Denizi'nde yüzme ve İyon Adalarını gezme fırsatı
  • YUNANİSTAN İYON DENİZİ YÜZME TURU: İyon Denizi'nde yüzme ve İyon Adalarını gezme fırsatı
  • YUNANİSTAN İYON DENİZİ YÜZME TURU: İyon Denizi'nde yüzme ve İyon Adalarını gezme fırsatı
  • Yanya
  • Korfu
  • Parga
  • Meteora
  • İyon Denizi
  • İyon Adaları
İyon Denizi'nde yüzme ve İyon Adalarını gezme fırsatı

Yunanistan'ın kuzeybatısına gideceğimiz bu turda Yanya, Parga, Kavala şehirlerini görüp, İyon Adalarının en güzelleri olan Korfu, Pazos, Antipaxos adalarında denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İSTANBUL – İPSALA 1 gün programını görmek için tıklayınız

21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

21:30 Mecidiyeköy Polat Holding Önü

22:00 Bakırköy İncirli Ömür Plaza

23:30 Tekirdağ Namık Kemal Dinlenme Tesisleri

Misafirlerimiz ile tur programında belirtilen hareket noktalarında buluşmamızın ardından, Tekirdağ – Malkara – Keşan – İpsala yol güzergahında gerekli molaları vererek İpsala Kara Hudut Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz işlemlerimizin ardından Meriç Nehri’nin üzerinden geçerek Yunanistan Kipi Kara Hudut Sınır kapısına varıyoruz. Buradaki pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Yunanistan’a giriş yapıyoruz.


2.

Gün
İPSALA - YANYA 2 gün programını görmek için tıklayınız

Yunanistan’a girişimizin ardından yol üzerinde kahvaltı molası veriyoruz. Molanın ardından, güzergah üzerinde dileyen misafirlerimiz ekstra Meteora turuna (30 €) katılabilirler. Meteora, içinde çok sayıda manastır bulunan kutsal bir bölgedir. Ortodoks rahipler Hristiyanlığın ilk dönemlerinde inzivaya çekilmek, Tanrı’ya daha yakın olmak amacıyla UNESCO dünya mirasları listesinde de yer alan bu manastırları yapmışlardır. Milyonlarca yıl önce denizin altında olan bu bölge zaman içinde suların çekilmesi ile bu devasa kayalar ortaya çıkmış ve rahipler ise kayaların en tepesindeki alanlara manastırlarını yapmışlardır. Yapıldıkları dönemde kayaların tepesine hiçbir ulaşım yolu mümkün değilken, rahipler yıllarca manastırlara birbirlerini ipten yapılmış file asansörler ile yukarı çekerek ulaşmışlardır. Tur sonrası Yanya’ya hareket ediyoruzYanya’ya ulaşmamızın ardından şehir turumuza başlıyoruz . Epir bölgesinin en büyük şehri olan Yanya, aynı zamanda Tepedelenli Ali Paşa’nın şehri olarak da bilinmektedir. Yanya Valisi (Yanya Aslanı) olarak da bilinen Ali Paşa’nın adına yaptırılan Aslanpaşa Camii, Fethiye Camii, Ali Paşa’nın Türbesi, Bizans Müzesi, Osmanlı Kale İçi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiş yapıyoruz. Konaklama Yanya’da otelimizde. 

3.

Gün
YANYA – KORFU – YANYA 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Korfu Adası turuna (75 €) katılabilirler. Sabah Igoumenitsa Limanı’ndan gemi ile adaya ulaşıyoruz. Yunanca'da Kerkyra olarak adlandırılan Korfu Adası, İyon Denizi'ndeki en büyük ikinci adasıdır. Korfu’ya ulaşmamızın ardından ilk olarak denizin tadını çıkarmanız için plajda serbst zaman veriyoruz. Ardından adanın merkezine geçerek panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turu kapsamında başlıca görülecek yerler: İngilizler tarafından inşa edilen Saint George Kilisesi, Eski Şehir, Bizans Müzesi, Eski Kale, Belediye Binası, Saint Spyridon Kilisesi. Panoramik şehir turumuzun ardından limandan gemiye binerek geri dönüyoruz. Konaklama yapacağımız otelimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama Yanya’daki otelimizde.

4.

Gün
YANYA - PARGA – PAXOS – ANTİPAXOS - YANYA 4 gün programını görmek için tıklayınız

SSabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Paxos & Antipaxos Adaları Tekne turuna (50 €) katılabilirler. Parga limanından kalkan tekne turumuz saat 10.00’da başlayıp 17:30’a kadar sürecektir. İlk durağımız Antipaxos Adası olacak. Adada lüks yatların da durduğu Arodos sahilinde yüzme molası veriyoruz. Ardından kısa bir mola ile kayalıkların arasında bulunan mağaraları göreceğiz. Sonrasında Paxos Adası’nın merkezi olan Gaios’ta yüzme ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Parga limanına ardından Yanya’daki otelimze dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz akşam yemeği için Yunan Tavernası’na (50€) katılabilirler. Konaklama Yanya’daki otelimizde.

5.

Gün
YANYA – KAVALA – İSTANBUL 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından check out işlemlerimizi tamamlayarak otelimizden ayrılıyor ve Kavala şehrine ulaşıyoruz. Kavala’ya ulaşmamızın ardından burada verilecek yemek molası için serbest zaman. Serbest zamanın ardından rehberin belirleyeceği saatte, Yunanistan Kipi Kara Hudut Sınır Kapısına doğru hareket ediyoruz. Ulaşmamızın ardından pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamlayıp free shop alışveriş imkanı ve İpsala Kara Hudut Sınır Kapısına hareket. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Keşan – Tekirdağ – Silivri karayolunu takip ederek İstanbul’a hareket. İstanbul’a varışımızın ardından misafirlerimizi tur programında yer alan noktalara (dönüş güzergahında) bırakıyor ve turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki organizasyonlarımızda buluşmak dileği ile.


DAHİL OLANLAR:
• İstanbul – Yanya – İstanbul arası ulaşım
• Yanya’da 3 veya 4*otellerde 3 gece Kahvaltı dahil konaklama
• Program dahilinde panoramik şehir turları ve transferleri
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Gümrük vergileri
• Tüm otoban ve otopark giderleri
• Tüm otel ve şehir vergileri


HARİÇ OLANLAR:
• Yurt dışı çıkış harcı 150 TL (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
• Vize ücreti ve hizmet bedeli (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)
• Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası (10€) 65 yaş üzeri misafirler için (25€)
• Öğle yemekleri ve akşam yemekleri
• Otelde alınan ekstralar
• Programda Ekstra olarak belirtilen çevre gezileri (İsteğe Bağlı)
• Tüm kişisel harcamalar
• Müze ören yeri giriş ücretleri (İsteğe Bağlı)
• Şoför ve Rehber Bahşişleri (İsteğe Bağlı)


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Tur Detayları ;

Vize Hakkında Ülkeye Giriş Yapılabilmesi İçin Minumum Tek Girişli Schengen Vize Gerekmektedir. Yeşil Pasaporta Vize Uygulaması Yoktur.

Para Birimi ; Yunanistan Para Birimi Euro’dur.

Saat Dilimi ; Yunanistan Ve Türkiye Arasında Saat Farkı Bulunmamaktadır.

Gezi Esnasında Kıyafet Ve Gerekli Eşyalar ; Seçtiğiniz Tur Tarih Mevsim Dönemine Göre Kolayca Giyip Çıkartabileceğiniz Tişört Ve Sweatshirt , Kısa Ve Uzun Kollu Gömlekler Rahat Yürüyüş Ayakkabıları , İnce Yağmurluk Mont Tercih Edilebilir. Şapka , Güneş Gözlüğü , Kamera , Fotoğraf Makinesi Ve Şarjları Alınması Önerilir. Araç İçerisinde TV Kullanımı İçin Sağlık Açısından Kullaklık Dağıtılımı Yapılmamaktadır.

Yemek Kültürü ; Yunanlılar Zengin Yemek Ve Meze Kültürüne Sahiplerdir. Misafirlerini Zengin Mutfakları İle Karşılayarak Onları En İyi Şekilde Ağırlamaya Çalışırlar. Genellikle Deniz Ürünleri Ön Plana Çıkmaktadır. (Kalamar , Ahtapot , Karides Vb.) Tercih Edebilirsiniz . Milli İçecekleri İse Ouzodur.

Alışveriş ; Tur Programı Süresince Gezilecek Bir Çok Noktada Serbest Zamanlarda Alışveriş Yapabileceğiniz Bir Çok Nokta Olacaktır. Ülkede El Yapımı Bir Çok Hediyelik Eşya Bulmanız Mümkündür.

Alkol Ve Tütün Mamulleri Alışverişi Hk. ; Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Kanunlarına Göre 18 Yaşını Doldurmuş Türk Vatandaşları İçin Yurt Dışı Girişlerde Yolcu İle Birlikte 3 Karton Sigara – Alkol Derecesi % 22 Geçen Ürünlerden 1 Litre – Alkol Derecesi % 22 Geçmeyen Ürünlerde 2 Litre Muafiyet Hakkı Tanınmıştır.

Turlarımızda Kişi Sayısına Göre Kullanılan Araçlarımız Aşağıdaki Gibidir:

Otobüsler: (20 - 46 Kişi Arasında Kullanılmaktadır.)

Mercedes Travego/Tourismo 46+1

Temsa Safir 46+1

Minibüsler: (10-19 Kişiye Arasında Kullanılmaktadır.)

Vw Volt 16+1 veya 19 +1

Mercedes Sprinter 16+1 veya 19+1AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#81
LOKASYON:
Yunanistan (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
3 Sabah Kahvaltısı
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
21:30 Mecidiyeköy Polat Holding Önü
22:00 Bakırköy İncirli Ömür Plaza
23:30 Tekirdağ Namık Kemal Dinlenme Tesisleri
BİTİŞ:
Tur bitiminde misafirlerimiz aynı noktalara (dönüş güzergahında) bırakılacaktır.
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları
EKSTRALAR
30 EUR
Meteora
50 EUR
Paxos & Antipaxos Adaları Tekne Turu
50 EUR
Yunan Tavernası
75 EUR
Korfu Adası

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.
EK HİZMET VE SERVİSLER

TARİH VE FİYATLAR

199

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

YUNANİSTAN İYON DENİZİ YÜZME TURU ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

tur@mayaktour.com
+908508851973
Merkez Ofis - Giyim Sanatkarları Sit.
    3A Bl. No:303 Başakşehir
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.